Z usług tej kancelarii warto skorzystać

O umowach i ich braku??Praca bez umowy

kancelaria prawna katowice kancelaria prawna katowiceSzara strefa, do jakiej należy coraz większa liczba naszych rodaków, jest nie tylko poważnym problemem polskiej gospodarki, ale także zagrożeniem.
Osoby, którym się udowodni nielegalne zatrudnienie, dopuszczają się względem państwa oszustwa finansowego, dlatego mogą zostać ukarane grzywną.
O ile sąd nieco delikatniej traktuje pracowników bez umów, to wobec pracodawców nie stosuje się jakiejkolwiek taryfy ulgowej.
Nie da się ukryć, że osoby, które popadną w podobne tarapaty, powinny czym prędzej udać się do odpowiedniego prawnika na porady prawne.

Pracownicy dość często decydują się na nielegalne zatrudnienie, kiedy nie są w stanie poradzić sobie ze znalezieniem stałego miejsca pracy.

Prawnicy proponują często umowy tudzież zgodzenie się na zapłacenie kary grzywny w wygodnych dla siebie ratach.
Prawo nie jest przecież bezlitosnym, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi trudna sytuacja finansowa.
Pracodawcy narażają jednak swoich pracowników, nie podpisując z nimi legalnych umów, ponieważ nie tylko oszukują państwo, ale nie gwarantują im także ubezpieczenia zdrowotnego.

Kwestia wykształcenia?

Studia prawnicze i droga kariery przyszłego prawnika to ciężka i długa przeprawa,studia, aplikacja i wybicie się na rynku usług prawnych.
Nie każdy daje radę choćby z pierwszym etapem, czyli ze studiami.

Nic dziwnego, bowiem ilość przepisów i praw do nauczenia się przerasta niejednego studenta. Dalsza droga również nie jest usłana różami, nie każdemu prawnikowi udaje się utrzymać z tego co sam zarabia, robienie aplikacji prawniczej swoje trwa, a w tym czasie ciężko o porządne zarobki.

Nie jest więc tak jak się wszystkim wydaje, że prawnik to zawód w którym od razu zarabia się dobrze. Jednak dla dobrego prawnika zawsze znajdzie się praca.

Wykorzystywanie ignorancji

Kompletny brak znajomości prawa może być powodem dużych problemów w życiu.
Niektórym się wydaje, że ściąganie z internetu plików muzycznych, gier, czy filmów jest nielegalne.
Nie jest to jednak prawdą - nielegalne jest jedynie ROZPOWSZECHNIANIE takich materiałów, niezależnie od tego, czy mamy z tego jakieś korzyści materialne, czy nie. Z powodu braku tej wiedzy jedna z kancelarii wysłała pisma do niektórych internautów, w których była informacja o złamaniu prawa autorskiego.
Naliczono grzywnę w wysokości 500 zł za ściągnięty film (jeden z polskich).

Sporo osób się wystraszyło o zapłaciło te pieniądze, mimo że tak naprawdę nie złamali żadnego prawa.

Chcę tylko zwrócić uwagę na to, że jeżeli jakieś postępowanie jest powszechnie uznane za niemoralne, to nie jest równoznaczne z tym, że jest nielegalne.
Pobieranie plików jest nieetyczne, ale jeżeli ich nie udostępniamy, nie popełniamy żadnego przestępstwa.

Warto o tym wiedzieć, żeby nie paść ofiara oszustów, którzy żerują na niewiedzy internautów.

.