Krótko o domach dla starców. Czy warto?

i Śląsk. Dzisiaj o domach starości.Trudny wybór. Oddać seniora pod opiekę do domu starców czy nie?Oddanie członka rodziny do domu opieki zawsze wiąże się z dylematem, czy na pewno dobrze zdecydowano. Większość osób ma wyrzuty sumi

Krótko o domach dla starców. Czy warto? Mało kto ma czas opiekować się seniorem i mimo, że bardzo często to nasi rodzice to musimy zapewnić im najlepszą. Między innymi z tego powodu otwierają się domy starców takie jak . Dzisiaj o domach starości.

Trudny wybór. Oddać seniora pod opiekę do domu starców czy nie?

Oddanie członka rodziny do domu opieki zawsze wiąże się z dylematem, czy na pewno dobrze zdecydowano. Większość osób ma wyrzuty sumienia ponieważ nie mogli odpowiednio zadbać o seniora w swojej rodzinie, jednak często te rozterki są bezpodstawne i nie potrzebne.

Czasami po prostu brakuje nam doby aby zrobić wszystko co trzeba przy osobie starszej i jeszcze pogodzić to z pracą i obowiązkami w sowim domu. W takich przypadkach oddanie seniora do domu opieki to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla samej osoby starszej, która otrzyma pełną opiekę.


Opieka nad seniorem

Opieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia. Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki. Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną.

Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora. Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli.


O pielęgnowaniu w encyklopedii internetowej

Pielęgnowanie - zespół czynności wchodzących w proces pielęgnowania chorych lub postępowania w zakresie ochrony zdrowia ludności. Specjalną rolą osoby pielęgnującej jest pomagać człowiekowi choremu lub zdrowemu w czynnościach mających na celu zapewnienie pełnego zdrowia lub powrotu do niego.

Czynności obejmują:

zapewnienie choremu zaspokojenie w miarę możliwości i w granicach zdrowego rozsądku potrzeb bio- psychospołecznych, ze specjalnym podkreśleniem czynności zapewniających choremu wygodę, poczucie bezpieczeństwa, poszanowanie godności osobistej, a w krytycznych przypadkach spokojną śmierć
czynności pomocnicze, związane z ustaleniem diagnozy przez lekarza
czynności wynikające z przeprowadzenia ustalonego przez lekarza planu leczenia, w tym zakresie wykonywanie zleconych zabiegów leczniczych
wykonywanie szczepień ochronnych
właściwe oddziaływanie na środowisko domowe i zawodowe pacjenta
propagowanie zasad higieny i prowadzenie oświaty zdrowotnej

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnowanie