Crossfit- nowa moda?

dobrej formy. Dlatego opracowywaniem diet sportowych zajmują się doświadczeni dietetycy oraz całe sztaby osób zajmujące się konkretnym sportowcem. One także prowadzą monitoring wprowadzonej u sportowca diety i na bieżąco spra

Crossfit- nowa moda?

Opracowywanie diet sportowych

Właściwa dieta odgrywa bardzo ważną dla rozwoju sportowego młodego człowieka. Odpowiednia dieta pomaga także doświadczonemu już sportowcowi w zachowaniu dobrej formy. Dlatego opracowywaniem diet sportowych zajmują się doświadczeni dietetycy oraz całe sztaby osób zajmujące się konkretnym sportowcem.

One także prowadzą monitoring wprowadzonej u sportowca diety i na bieżąco sprawdzają czy pozostaje ona dla niego odpowiednia i nie powinna zostać w żaden sposób zmodyfikowana. Dzięki temu dieta sportowa wprowadzona u początkującego sportowca nie jest dla niego zbyt rygorystyczna i nie zniechęca do podążania drogą sportowego rozwoju, a dieta stosowana u starszych sportowców może być wspomagana odpowiednimi odżywkami.


Zasady przyjmowania odżywek przeznaczonych dla sportowców

Przyjmowanie odżywek przeznaczonych dla sportowców jest bardzo popularne wśród osób wykonujących bardziej intensywne i siłowe ćwiczenia fizyczne. Dlatego różne odżywki przeznaczone dla sportowców stały się ogólnodostępne.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet te odżywki, które są sprzedawane na siłowniach powinny być przyjmowane rozsądnie, a przede wszystkim zgodnie z ulotkami dołączanymi do ich opakowań. Jednocześnie najważniejszą zasadą przyjmowania odżywek przeznaczonych dla sportowców jest fakt, że intensywność ich przyjmowania powinna zostać dostosowana do intensywności wykonywanych ćwiczeń fizycznych oraz stosowanej diety. Trzeba jednocześnie uważać na to, żeby sięgając po odżywki dla sportowców nie natrafić na te, które są już uważane za niedozwolone.


Wikipedia o kreatynie

W latach 90. XX wieku kreatyna zyskała szczególny rozgłos jako naturalny sposób na zwiększenie wyników sportowych i budowanie beztłuszczowej masy ciała. Stwierdzono, że ogólna zawartość kreatyny w mięśniach szkieletowych jest zwiększona po doustnym podaniu suplementów diety, a zawartość ta różni się i zależy od wielu czynników, m.in. od poziomu spożycia węglowodanów, rodzaju aktywności fizycznej i typu włókien mięśniowych. W skutek tego zaczęto stosować kreatynę w charakterze dodatku do suplementów diety stosowanych przed treningiem10. Na rynku dostępne są różne formy kreatyny, m.in. cytrynian, jabłczan, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, ?-ketoglutaran i orotan

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna