Artykuł o wartości

wypłacenia odszkodowania. Takie zniszczenia mogą być spowodowane przez nieuczciwych lokatorów lub złodziei, którzy dokonując kradzieży kompletnie zniszczyli mieszkanie. Przyczyną zniszczeń w mieszkaniu może być również powstały w

Artykuł o wartości wycena lokalu kraków
Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Wycena mieszkania po zalaniu

Dla wielu ubezpieczycieli wycena mieszkania po jego zniszczeniu staje się podstawą do wypłacenia odszkodowania. Takie zniszczenia mogą być spowodowane przez nieuczciwych lokatorów lub złodziei, którzy dokonując kradzieży kompletnie zniszczyli mieszkanie. Przyczyną zniszczeń w mieszkaniu może być również powstały w nim pożar i zalanie. Oczywiście, aby otrzymać odszkodowanie, trzeba będzie dowieść, że do tych zdarzeń doszło niezależnie od działań właściciela, który starał się dobrze dbać o swoje mieszkanie. Mieszkanie może wymagać wyceny również po jakiejś dużej awarii, do której doszło w czasie nieobecności właścicieli, dlatego spowodowała ona powstanie w mieszkaniu dużych strat. Taka wycena pozwoli na ustalenie, jaka ilość środków będzie potrzebna do naprawy mieszkania.


Wycena domu na życzenie kupującego

Wycena domu jest często stosowaną praktyką przed jego sprzedażą. Wykonywana jest ona przez fachowego rzeczoznawcę zwłaszcza, jeżeli dom, który został wystawiony na sprzedaż jest bardzo nowoczesny albo zabytkowy i dlatego osoba sprzedająca dom postanowiła zażądać za jego sprzedaż bardzo dużej kwoty pieniędzy. Dlatego taka wycena często jest wykonywana na życzenie kupującego, który nie chce zostać oszukany i przepłacić za kupowany przez siebie dom. Zdarza się również, że sam właściciel domu decyduje się dokonać jego fachowej wyceny, kiedy po raz pierwszy wystawia na sprzedaż jakąś nieruchomość i chciałby, aby cena za nią zażądana była dla niego korzystna, a jednocześnie niezbyt wygórowana i dostosowana do możliwości kupujących.


Ważne fakty

Wykonywanie rzeczoznawstwa w określonej dziedzinie wiąże się często z podjęciem znacznych zobowiązań i przyjęciem na siebie określonych obciążeń wynikających z przepisów, np. obowiązek wykonywania funkcji biegłego sądowego i inne. To także olbrzymia odpowiedzialność. Do rzeczoznawcy zwracają się zleceniodawcy najczęściej w trudnych sytuacjach, często kryzysowych, awariach, sprawach spornych i katastrofach. Od opinii rzeczoznawcy nie tylko zależy los znacznego majątku prywatnego i publicznego (znacznej wartości), ale też zdrowie i życie ludzi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczoznawca